Hakkımızda

Cebeci Gıda, pastacılık ve dondurma sektöründe kullanılan makine, ekipman üretimi ve satışı amacıyla, 2004 yılı başında İbrahim Cebeci tarafından kurulmuştur. Misyonu; Kaliteden ödün vermeksizin, müşteri odaklı yenilikler ve alternatif ürünler üretmektir. Bu doğrultuda tamamı yerli kaynaklar ile yaptığı yatırımlar ve ar-ge çalışmaları ile sektördeki tüm ihtiyaçları, Türkiye ve dünyanın hizmetine sunarak karşılamaktır.
CBCMAC

HİKAYEMİZ

2004

Kurulduğun ilk günden itibaren, sektörünün en önde gelen firmalarının Türkiye satış distribütörü olmuştur. Geçen yıllar içerisinde, kurulduğu ilk günkü heyecanını kaybetmeden, ithal ettiği makinelerin de ilerisinde makineler üretmeye odaklanmıştır.

2006-2008

2008 yılında tartalet üretim tesisleri kurulmuştur. Kütahya’daki bu ilk tesis, üretime halen devam etmektedir.

2011

Yeni marka altında Ar-Ge ve makine üretim projeleri başlamıştı. Günümüzde, Temperleme Makineleri, Tartalet-Waffle-Kornet Makineleri, Çikolata Çeşmesi, Benmari Makineleri ve benzeri birçok ürün, tamamen yerli tasarım ve işgücü ile üretilmektedir.

2017

2017’nin ikinci yarısından itibaren değişen şirket stratejisi doğrultusunda “ithal değil, tamamen yerli üretim” ile tüm ürünlerin CBCMAC adı altında üretilmesine başlandı. Öncelikle çikolata makineleri olmak üzere tüm ürün modellerinde Milli akıl ve iş gücü kullanılmıştır. Mekanik ve elektronik mühendislikle, kontrol kartlarından kreatif tasarıma, yazılımdan yedek parçalara kadar tüm ARGE çalışmaları, Cebeci Gıda tarafından geliştirilmiştir.

Türkiye dışında, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Asya ve Avrupa’ya ihraç edilmeye başlanan innovatif ürünler, dünyada ilk kez dokunmatik cam panel, uzaktan kontrol ve uzun dönem kiralama seçenekleriyle CBCMAC tarafından sunulmaktadır. Ürünlerin kısa sürede gösterdiği başarı ile birlikte, toplam 19.000 m2 kapalı alanda üretim ve servis desteği verecek olan yeni fabrikanın temeli 2018’in ikinci yarısında atılmıştır.